Choď na obsah Choď na menu
Reklama
Reklama
 


Rok 2017

 

Oslavy  70. výročia od založenia nášho dychového súboru  sa konali  21.10.2017 v kultúrnom dome v Trstenom pri Hornáde. 

V sobotu poobede  začali  poklonou celého súboru pred sv. krížom na cintoríne a sv. omšou v rímsko-katolíckom kostole  za zvuku  fanfár. Omšové piesne boli doprevádzané jak kostolným orgánom, tak aj dychovou hudbou - čo je udalosť raz za 10 rokov.

Po ukončení sv. omše oslavy pokračovali v miestnom kultúrnom dome.Pozdraviť nás prišla dychovka z Valalík, ako aj zástupcovia  dychových súborov z Košíc, Myslavy, Poproča, zástupcovia okolitých obcí a ďalší naši priaznivci začo im srdečne ďakujeme.

Naši " mladí " nám pripravili pekný zábavný program a veselica s dobrým jedlom a pitím a s podporou skupiny "Ščamba" pokračovala do prelomu noci s ránom.

Tak hlavná udalosť tohto roka je za nami a už priaznivci dychovej hudby si môžu prísť na svoje na festivale "FANFÁRAFEST 2018", ktorý sa uskutoční 10 .6 2018 na futbalovom ihrisku v Trstenom pri Hornáde.  Na festivale sa počíta s účasťou dychoviek nie len staršieho obsadenia, ale aj mládežnícke a jedna dychová hudba prijala pozvanie aj z Poľska a bude aj prekvapenie ........

Konkrétnejšie informácie budú oznámené  neskoršie. Nuž, ako je uvedené vyššie bude sa načo tešiť aj v roku 2018.

 

 
Reklama